Wordt u onze nieuwe predikant?

De Evangelisch-Lutherse Gemeente Rotterdam is één van de protestantse kerken in wereldhavenstad Rotterdam. Wij zijn een kleurrijke, levende gemeente. Eigentijds, maar met een rijke en bewogen geschiedenis. Een stedelijke, Rotterdamse geloofsgemeenschap, maar ook Lutherse regiogemeente voor bijna heel Rijnmond. Vanwege het vertrek van onze predikant zoeken wij een nieuwe predikant die past in het profiel van onze gemeente, voor 32-40 uur per week.

Gemeente met een eigen gezicht
Wij zijn een protestantse gemeente met een eigen gezicht, want wij onderscheiden ons in kerkelijk Rotterdam door:

 • een vrij, blij en dienstbaar Christelijk geloof, geïnspireerd door de theologie van Martin Luther en de lutherse traditie;
 • betekenisvolle vieringen in onze Andreaskerk, waarin Woord en Sacrament en (Kerk)muziek een hoofdrol spelen;
 • gastvrijheid: kom maar! Wie je ook bent;
 • hechte banden binnen een kleine, betrokken en diverse gemeenschap;
 • dienstbaarheid ‘om de hoek’, wij zijn sociaal actief in omringende stadswijken;
 • onze band met de Lutherse Wereldkerk, bijvoorbeeld door een jaarlijkse ‘Zeemanskerkendienst’.

Predikant die veel kan
Onze nieuwe predikant is van veel markten thuis en laat de veelzijdigheid van onze gemeente bloeien en groeien. Wij zoeken een charismatische en verbindende persoonlijkheid die:

 • de Lutherse meerwaarde van onze gemeente verder helpt ontwikkelen;
 • toegankelijk kan preken, geworteld in het Evangelie, met oog voor actualiteit en samenleving;
 • affiniteit heeft met liturgie en kerkmuziek;
 • onze recente ‘Toekomstvisie’ kan helpen omzetten in daden;
 • hart heeft voor pastoraat en diaconaat;
 • graag samenwerkt binnen de kerken van Rotterdam;
 • bouwt aan een (Andreas)kerk van de toekomst, voor nieuwe en jonge gemeenteleden.

Wat krijgt u ervoor terug?
U kunt veel van uw kennis en creativiteit bij ons kwijt. Wij zien graag versterking van onze gemeente door nieuwe activiteiten en doelgroepen. Wij zijn ruimdenkend en gaan het experiment niet uit de weg. U komt terecht in een kleine, maar meelevende gemeenschap, waarin de lijnen ‘Rotterdams’ kort zijn en u snel feedback krijgt. Kortom: een dynamische predikant ontvangen wij met open armen!
Wij bieden goede arbeids- en andere voorwaarden volgens de rechtspositieregeling van de Protestantse Kerk in Nederland. Vanwege de regiofunctie van onze gemeente is het prettig wanneer u een rijbewijs heeft en over een auto beschikt.

Contact
Als u belangstelling heeft, kunt u een brief of mail schrijven, graag met een CV, aan de voorzitter van de beroepingscommissie, ds. Erwin de Fouw, beroepingscommissie@luthersrotterdam.nl. U kunt hem ook bellen voor meer informatie: 06-20775145. De uiterste reactietermijn is 15 augustus 2024.

Documenten
Profiel van onze gemeente (toekomstvisie)
Vacaturetekst in PDF-document

Pasen in de Andreaskerk